Precyzyjna i równomierna temperatura materiału podczas termoformowania to niezbędny element zapobiegający lokalnych przegrzaniom i pęknięciom materiału. Do tego celu można wykorzystać kamery termowizyjne w Termoformowanieprocesach gdzie niezbędnym jest monitoring większych powierzchni. W przypadku potrzeby monitoringu jedynie konkretnych punktów, kontrolę temperatury podczas produkcji można wykonać z pomocą pirometrów.

Test-Therm Sp. z o.o. jest firmą działającą w oparciu o wiedzę i doświadczenia inżynierów automatyków z wieloletnim stażem.

Jestemy w stanie zaoferować pełną gamę przyrządów pomiarowych wraz z doradztwem technicznym. Zakres naszej działalności obejmuje dostawę urządzeń do kontroli, pomiarów, sterowania i automatyzacji procesów produkcyjnych.  

Jesteśmy przedstawicielem kilku renomowanych firm zachodnich produkujących profesjonalny sprzęt pomiarowy dla wielu gałęzi przemysłu i placówek naukowo-badawczych. W ofercie posiadamy również urządzenia opracowane we własnym biurze konstrukcyjnym w oparciu o zaawansowane układy mikroprocesorowe.

Zapraszamy do współpracy!

 

W ofercie posiadamy kamery termowizyjne przenośne:

Nowością dla kamer serii R500 jest funkcja SR - Super Resolution. Zwiększenie rozdzielczości termogramu z standardowego 640x480pikseli na 1280x960pikseli.

R500 - standardowa: -40...+500ºC, czułość 0.03ºC
R500D - standardowa: -40...+2000ºC, czułość 0.03ºC

Kamerę termowizyjną InfRec R500 wyposażono w japoński detektor pomiarowy nowej serii o większym upakowaniu elementów na płytce mikrobolometru. Detektor jest szczytowym osiągnięciem technologicznym w swojej klasie. Deklarowana rozdzielczość termiczna matrycy (NETD) to 0.03°C (w 30°C) (*1), dokładność ±1°C(*2) oraz rozdzielczość przestrzenna lub chwilowy kąt widzenia (I.F.O.V) Standard: 0.87mrad a w trybie Super Rozdzielczość (tryb SR): odpowieda to 0.58mrad.  W/w cechy wraz z opcjonalnym wersją o zakresie pomiarowym do 2000°C oraz wymiennymi obiektywami (2x tele, 0.5x szerokokątnym) spełnią wszystkie wymagania stawiane urządzeniom pomiarowym.